O nás

Něco o nás
 

Ahoj táborníku,
vítej na stránkách tábora Sathava.

Dětský tábor Sathava je samostatnou součástí Pobočného spolku  Duha Sedliště, jehož činností je  pořádání letních dětských táborů a akcí s dětmi v průběhu celého roku. V letním období jsme zde jako čtvrtý turnus.

Název tábora Sathava (čti Sázava) je odvozen od původního (snad keltského) názvu řeky Sázavy
(sath- klidný, -ava řeka). Vzhledem k tomu, že táborová základna leží nedaleko řeky Sázavy u města Sázava a navíc jméno lokality je Sázava – Sedliště, přišlo nám pojmenování tábora v podstatě předurčené.

Vedoucí jsou zkušení táborníci, kteří tábory prošli od svých dětských let a prostě je to pořád ještě baví. Všichni jsou náležitě proškoleni dle požadovaných vyhlášek, hlavní vedoucí Mgr. Bc. Daniela Široká, DiS., (Danka), má vystudovanou vysokou školu pedagogického zaměření.

O sdružení
 Pobočný spolek Duha Sedliště je samostatnou jednotkou vycházející ze stanov a podmínek mateřské organizace Duha. Sdružení vzniklo v roce 2001 a jeho hlavní náplní je celoroční práce s dětmi pořádaná na táborové základně i mimo ni. Od roku 1996 jsou tábory připravovány pod hlavičkou Duha. Od roku 2014 se změnil název na Pobočný spolek Duha Sedliště.

O táborové základně
Základna se nachází nedaleko městečka Sázava, zhruba kilometr a půl od řeky. Je obklopena ze tří stran lesy, které jsou ideální pro veškeré hry, ať oddílové či celotáborové. K areálu patří dobře vybavená kuchyně se zázemím, dřevěná jídelna s venkovními umývárkami a zděná budova, ve které jsou sprchy s teplou vodou a WC, které jsou nově zrekonstruovány. Ubytování pro děti je v chatičkách. V areálu je nové hřiště na fotbal a volejbal.
Další turnusy
1. turnus: http://www.1turnus.cz/
2. turnus: http://tabornadvorku.cz/
3. turnus: http://www.sedliste3.cz/

á

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com