Něco o nás
 

Ahoj táborníku,
vítej na stránkách tábora Sathava.

Dětský tábor Sathava je samostatnou součástí Pobočného spolku  Duha Sedliště, jehož činností je  pořádání letních dětských táborů a akcí s dětmi v průběhu celého roku. V letním období jsme zde jako čtvrtý turnus.

Název tábora Sathava (čti Sazava) je odvozen od původního (snad keltského) názvu řeky Sázavy
(sath- klidný, -ava řeka). Vzhledem k tomu, že táborová základna leží nedaleko řeky Sázavy u města Sázava a navíc jméno lokality je Sázava - Sedliště, přišlo nám pojmenování tábora v podstatě předurčené.

Vedoucí jsou zkušení táborníci, kteří tábory prošli od svých dětských let a prostě je to pořád ještě baví. Všichni jsou náležitě proškoleni dle požadovaných vyhlášek, hlavní vedoucí Danka Široká má vystudovanou vysokou školu pedagogického zaměření.O sdružení
 Pobočný spolek Duha Sedliště je samostatnou jednotkou vycházející ze stanov a podmínek mateřské organizace Duha. Sdružení vzniklo v roce 2001 a jeho hlavní náplní je celoroční práce s dětmi pořádaná na táborové základně i mimo ní. Od roku 1996 jsou tábory připravovány pod hlavičkou Duha. Od roku 2014 se změnil název na Pobočný spolek Duha Sedliště.

 


O táborové základně
Základna se nachází nedaleko městečka Sázava, zhruba kilometr a půl od řeky. Je obklopena ze tří stran lesy, které jsou ideální pro veškeré hry, ať oddílové či celotáborové. K areálu patří dobře vybavená kuchyň se zázemím, dřevěná jídelna s venkovními umývárkami a zděná budova, ve které jsou sprchy s teplou vodou a WC. Ubytování pro děti je v chatičkách. V areálu je nové hřiště na fotbal a volejbal.

Další turnusy

1. turnus: http://www.1turnus.cz/

2. turnus: http://tabornadvorku.cz/

3. turnus: http://www.sedliste3.cz/